İsmail Saymaz: Karşıyaka’nın Seçil Erzan’ı

Halktv yazarı İsmail Saymaz, ikinci Seçil Erzan vakasının yine Denizbank’ta patlak verdiğini belirterek, “Şüpheli, Bornova Şube Müdürü Hatice Özalp. Özalp ise “Altına yatırıyorum” diyerek, müşterilerini dolandırdı. Paraları kuyumculuk ve döviz bürosu işletmeciliği yapan Serkan Çelik’e yolladı. Dolar ve Euro gönderip TL, TL gönderip altın aldı. Erzan, kurduğu tezgah çöktüğünde intihara teşebbüs etmiş ama ölmeyi becerememişti. Karşıyaka’nın Seçil’i de aynı yolu izledi. Şu an İzmir Şehir Hastanesi Psikiyatri Bölümü’nde tedavi görüyor” diye yazdı.

Davadaki tek tutuklunun döviz bürosu sahibi Serkan Çelik olduğunu kaydeden Saymaz yaşananları şöyle anlattı: “Çelik, Özalp ile 25 yıldır tanıştığını söylüyor. G.K.’den gönderilen paraya karşılık 500 gram altını Karşıyaka Çarşısı’nda Özalp’e teslim ettiklerini, Ö.İ.’nin 80 bin Euro’sunu bozup TL’yi şubeye elden götürdüklerini anlatıyor.

Çelik, teslimatların şöförü veya güvenlik görevlileri tarafından yapıldığını belirterek, “Kah bankada kah banka dışında gerçekleşmiştir” dedi. Çelik, her işlemde fatura kesildiğini belirterek, şunlar söyledi:“Elden altın, döviz, vs. verilmesi şeklen doğru gözükmemekle birlikte bu, kendisine güvenim ve suç teşkil eden durumu barındırmadığını hissetmemden kaynaklıdır.”

Çelik, “Kimseyi dolandırmadım ve Özalp ile hareket etmedim. Özalp benim ticari itibarımı sarsmıştır” dedi.”

Yazının tamamı

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir